Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabawy przedszkolaków na dziedzińcach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 10:49 am    Temat postu: Zabawy przedszkolaków na dziedzińcach Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przeciwna zabawom dzieci na dziedzińcach, ale wychodzenie grupami przedszkolnymi na te tereny jest uciążliwe. Średnio od godz. 10 - 14 nie można okna otworzyć, bo jest straszny hałas. Przecież plac zabaw jest tak niedaleko...

Nasze okna wychodzą tylko na dziedziniec, więc wszystko doskonale słychać, nawet gdy pozamykam okna. W mieszkaniu mamy kilkumiesięczne dziecko w domu i nie można malucha uśpić przez ten hałas.

A co wy o tym sądzicie? Mnie kończy się cierpliwość. Przecierpieliśmy ubiegły rok, bo malucha jeszcze nie było. Ale od kilku dni nie mogę tego znieść...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:32 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
swiety

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też przez to przechodziliśmy (2 sypialnie od strony dziedzińca). Mi to jakoś strasznie nie przeszkadza, ale właśnie jak mały spi to jest problem bo nie można otworzyć okien.

Z drugiej strony nie dziwie się takiej sytuacji, to wina naszej spóldzielni - na osiedlu nie ma terenów rekreacyjnych (boiska, utwardzonego placu zabaw itd). Dzieci nie mają gdzie pokopać w piłkę - problem będzie co raz większy bo maluchy podrosną.

Spółdzielnia odwaliła lipe po kosztach w postaci placu zabaw na błocie i piasku, oraz pseudo boiska. Przydałby się kompleks w stylu orlika.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z każdym rokiem jest coraz większy i nie chodzi tutaj tylko o zabawy przedszkolaków, ale również starszej młodzieży, która wlasie między blokami widzi najlepsze miejsce do zabawy np tłukąc metalowymi przedmiotami o poręcze balkonowe, a tego niestety nie załatwia nawet zamknięcie okna, ponieważ cały blok dudni.
Powrót do góry
mkleszyk

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne pomoże przeprowadzka na wieś
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkleszyk napisał:

Ta wypowiedź wiele wnosi do tematu ... Fakt, że pojawia się taki temat tylko świadczy o tym, że na osiedlu nie ma terenów rekreacyjnych, sportowych. Przydałby się mini park, boiska - miejsce gdzie rodzice mogliby posiedzieć na ławach, obserwować dzieciaki jak się bawią, grają w piłkę itd. Plac wewnątrz bloku nie jest miejscem pod rekreacje.

Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, też mi to przeszkadza. Dziedziniec nie jest miejscem do gry w piłkę i gwizdania gwizdkiem jak na boisku. Dzieciaki za zgodą rodziców robią sobie "bramki" z drzewek - osobiście wolałbym jednak, żeby ta zieleń przetrwała. Od takich zabaw jest orlik i inne dedykowane miejsca. Dzieci to dzieci, ale rodzice - nie róbcie obory i nie uprzykrzajcie życia innym!

Skończy się, tak, że zaczną się pojawiać idiotyczne tabliczki z zakazami, dzwonienie po straż miejską itp. absurdy. Bądźmy poważni, myślcie odrobinę i szanujcie innych.
Powrót do góry
Anna

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2018 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś już zgłaszał ten problem do spółdzielni?
Powrót do góry
piotrek

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2018 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy coś to zmieni ( na szczęście nie mam mieszkania z widokiem na dziedziniec)
Ale napomnę sytuację z którą miałem do czynienia w ubiegłym roku, a mianowicie jednemu sąsiadowi przeszkadzało że postawili mu ławkę przed balkonem - pomimo nawet zebranej listy podpisów ze zgoda większości mieszkańców. Jego upierdliwość dzwonienia stukrotnie do spółdzielni spowodowała że ławkę przenieśli niestety dalej ( chodzi o blok nr 1).
Ale to jeszcze nic, gościowi nie pasowała ławka nawet w bloku obok ( nr 3) na szczęście tu już interweniowałem ( i nie tylko ja) i ławki nie przenieśli ( a przekopywali ze 4 razy w ciągu jednego dnia i przenosili ją z jednego miejsca na drugie ! ! - prawie jak w znanym serialu Bareji !
Podsumowując dzwonienie do spółdzielni czasem może dać zamierzony efekt.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2018 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek napisał:
Ale to jeszcze nic, gościowi nie pasowała ławka nawet w bloku obok ( nr 3)

To raczej nie była ta sama osoba... po prostu znalazła się jeszcze jedna taka.
Powrót do góry
Zepsuty

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze osiedle nosi dumną nazwę "Staromieście ogrody".
Zadaje pytanie. Gdzie te ogrody? Chodzi o te parę kwiatków przed klatkami?

Uważam, że na osiedlu powinien powstać mini park. Miejsce gdzie będzie można znaleźć choć odrobinę cienia i ławkę. Miejsce gdzie na stałe byłby plac zabaw dla dzieci.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cierpliwości, drzewa "parę latek" rosną Wink
swiety

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:

Problem w tym, że u nas nie ma co rosnąc - większość zieleni to roślinny niskie.

Nie wiem czemu spóldzielnia nie posadzi drzew wysokich (typu klon, brzoza itd). Byłoby znacznie przyjemniej.

Park to podstawa, może po wybudowaniu kościoła uda się zagospodarować teren wokół na mały park.

Powrót do góry
michał

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem do kogo należą grunty miedzy osiedlem a Lubelską, ale tam jest idealne miejsce na park. Oddzieliłoby to osiedle od drogi szybkiego ruchu, zwiększyło jego atrakcyjność (panorama na krzaki i Orlen jest mało atrakcyjna). Moim zdaniem to idealne miejsce na dość wąski, ale długi park.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michał napisał:
Nie wiem do kogo należą grunty miedzy osiedlem a Lubelską, ale tam jest idealne miejsce na park. Oddzieliłoby to osiedle od drogi szybkiego ruchu, zwiększyło jego atrakcyjność (panorama na krzaki i Orlen jest mało atrakcyjna). Moim zdaniem to idealne miejsce na dość wąski, ale długi park.

Nie ma na to szans, teren jest przeznaczony pod usługi, handel itd. Park powinien powstać wewnątrz osiedla.

Powrót do góry
kasia123

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Mogłabym prosić do kogoś z Państwa kontakt, żeby porozmawiać o zaistniałym problemie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michał napisał:

Tam parku nie bedzie , w przyszlosci ma tam powstac pas sklepow i butynkow uslugowych.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
piotrek napisał:
Ale to jeszcze nic, gościowi nie pasowała ławka nawet w bloku obok ( nr 3)

To raczej nie była ta sama osoba... po prostu znalazła się jeszcze jedna taka.

Ciekawe kto to Very Happy
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Potwierdzam, też mi to przeszkadza. Dziedziniec nie jest miejscem do gry w piłkę i gwizdania gwizdkiem jak na boisku. Dzieciaki za zgodą rodziców robią sobie "bramki" z drzewek - osobiście wolałbym jednak, żeby ta zieleń przetrwała. Od takich zabaw jest orlik i inne dedykowane miejsca. Dzieci to dzieci, ale rodzice - nie róbcie obory i nie uprzykrzajcie życia innym!

Skończy się, tak, że zaczną się pojawiać idiotyczne tabliczki z zakazami, dzwonienie po straż miejską itp. absurdy. Bądźmy poważni, myślcie odrobinę i szanujcie innych.

Kilkanascie razy zwracalem uwage dzieciakom zeby tam nie grali bo pilka co chwile odbija sie od okna albo od parapetu , nie sluchaja bo jest przyzwolenie rodzicow . Rodzice pozwalaja to graja. Teraz jestem na etapie zalatwienia tabliczek z zakazem gry w pilke , a nastepnie bede dzwonil na straz miejska bez zadnych ostrzezen.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia123 napisał:
Dzień dobry. Mogłabym prosić do kogoś z Państwa kontakt, żeby porozmawiać o zaistniałym problemie?

Jasne , nr tel na prv wysle , juz bylem w spoldzielni gdzie sie dowiedzialem od pracującej tam Pani ze problem jest im znany.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiety napisał:
sqb1978 napisał:

Problem w tym, że u nas nie ma co rosnąc - większość zieleni to roślinny niskie.

Nie wiem czemu spóldzielnia nie posadzi drzew wysokich (typu klon, brzoza itd). Byłoby znacznie przyjemniej.

Park to podstawa, może po wybudowaniu kościoła uda się zagospodarować teren wokół na mały park.

Poza nazwa to osiedle nie ma żadnego związku z jakimkolwiek ogrodem Smile Drzewa faktycznie by sie przydaly wyzsze i wiecej. Te co sa nie daja cienia dla bawiących sie na trawie dzieci .
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek napisał:
Nie wiem czy coś to zmieni ( na szczęście nie mam mieszkania z widokiem na dziedziniec)
Ale napomnę sytuację z którą miałem do czynienia w ubiegłym roku, a mianowicie jednemu sąsiadowi przeszkadzało że postawili mu ławkę przed balkonem - pomimo nawet zebranej listy podpisów ze zgoda większości mieszkańców. Jego upierdliwość dzwonienia stukrotnie do spółdzielni spowodowała że ławkę przenieśli niestety dalej ( chodzi o blok nr 1).
Ale to jeszcze nic, gościowi nie pasowała ławka nawet w bloku obok ( nr 3) na szczęście tu już interweniowałem ( i nie tylko ja) i ławki nie przenieśli ( a przekopywali ze 4 razy w ciągu jednego dnia i przenosili ją z jednego miejsca na drugie ! ! - prawie jak w znanym serialu Bareji !
Podsumowując dzwonienie do spółdzielni czasem może dać zamierzony efekt.

Mogliby dodać druga bo trzeba się z sąsiadami zmieniać Very Happy Ale ktoś by tego mógł nie wytrzymać i by dzwonił do spółdzielni co 5 minut Very Happy
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkleszyk napisał:

Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
Drzewa faktycznie by sie przydaly wyzsze i wiecej. Te co sa nie daja cienia dla bawiących sie na trawie dzieci .

A jak się pytałem gdzie i jakie drzewa posadzić to nikt się nie odezwałSmile Niestety, jeśli za tym nie będziemy chodzić to nikt sam z siebie w Spółdzielni tego nie zrobi..
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
GCT napisał:
Drzewa faktycznie by sie przydaly wyzsze i wiecej. Te co sa nie daja cienia dla bawiących sie na trawie dzieci .

A jak się pytałem gdzie i jakie drzewa posadzić to nikt się nie odezwałSmile Niestety, jeśli za tym nie będziemy chodzić to nikt sam z siebie w Spółdzielni tego nie zrobi..

A powinien nadajac osiedlu nazwe "staromiescie ogrody" teraz bardziej by pasowalo "staromiescie krzaki" Very Happy
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:32 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
swiety

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zieleń to nie ma co narzekać bo tych nasadzeń mamy naprawdę sporo porównując do innych inwestycji mieszkaniowych w Rzeszowie.
Zieleń ma to do siebie, że potrzebuje czasu - okolice pierwszych bloków (2,4,6,Cool wyglądają już naprawdę przyjemnie.

Brakuje jedynie wyższych drzew, pasów zieleni itd.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: